Hungarian
Dárkový balíček 4v1
REFIT
REFIT ICE gel s pumpičkou
english version
deutsch version
polish version

Bolestem zad odzvoněnoSoučasný životní styl, uspěchané tempo a stres kladou na náš organismus silnou zátěž. K tomu se přidává nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nesprávné držení těla, nadváha a některé choroby. To vše může být příčinou bolestí v zádech. Odhaduje se, že těmito obtížemi trpí, nebo je někdy zažilo  osm lidí z deseti. Bolesti zad jsou jednou z daní, kterou nám přináší moderní společnost. Ale je to nutné? Je možné těmto problémům nějak předcházet?

Bolesti zad nám mohou znepříjemnit život


Bolesti zad nám mohou silně znepříjemňovat život. V některých případech mohou být tak úporné, že se postižený nemůže ohnout, má omezenou hybnost  nebo nedokáže stát ve vzpřímené pozici. Na pováženou je, když je bolest bodavá nebo začne vystřelovat do končetin. V takovém případě se často jedná o vyhřeznutí meziobratlové ploténky. Zdá se, že nejjednodušším řešením je užít lék proti bolesti, ale ten jen ztlumí bolestivé příznaky a ani zdaleka neřeší příčinu tohoto problému. Nemluvě o vedlejších účincích, které může jeho dlouhodobé užívání mít. Po prášcích je samozřejmě v případě silných bolestí nutné sáhnout, rozhodně by ale neměly představovat dlouhodobé řešení.

Jak na bolest zad?


Pokud trpíme bolestmi zad, často nám pomohou speciální cviky, v některých případech i snížení nadváhy. Je také třeba udržovat správný tělesný postoj a pokud máme sedavé zaměstnání, používat anatomicky tvarovanou židli, vhodný psací stůl a pravidelně se protahovat a praktikovat některé cviky. Doma bychom měli spát na pohodlném lůžku. Vyhýbáme se nadměrné zátěži a pokud vykonáváme jednostrannou práci, pravidelně si každou hodinu na pár minut zacvičíme.  Svalového napětí nás rovněž zbaví masáže, díky kterým se svaly prokrví a uvolní, a tak se snižuje jejich bolestivost. Masáže navíc podporují uvolňování endorfinů - látek, které způsobují příjemné pocity. Je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit bolestí v zádech.

Na bolesti pomohou chladivé gely


Rozhodně není jedno, jaké masážní prostředky používáme. Kůži nestačí jen promastit, do postiženého místa by se měly dostat látky,  které nám pomohou  zbavit se bolesti. Jedinečným řešením jsou přírodní gely REFIT ICE, které byly vyvinuty v  českých laboratořích na základě nejnovějších vědeckých poznatků a díky svým jedinečným účinkům jsou dnes známé  v mnoha zemích po celém světě. Přírodní gely REFIT ICE postižené místo nejprve zchladí. Přitom se zužují cévy a snižuje průtok krve. Po chvíli se teplota stabilizuje a ošetřené místo se začne silně prokrvovat. Tím se výrazně podpoří místní metabolismus a škodlivé látky, které se v bolestivém místě nahromadily, jsou odplaveny v krvi. Vysoce účinné gely takto pomáhají snížit napětí svalů a bolest,  zmírňují otoky, odstraňují únavu, podporují regeneraci postižené oblasti. Jejich působení se začne projevovat již po pouhém promazání kůže.

Okamžitý účinek chladivých gelů


Výhodou gelů REFIT ICE je, že díky pečlivě vybraným silicím a výtažkům z bylin příznivě působí hned po aplikaci. Tyto přírodní látky jsou doplněny dalšími složkami, které jsou účinné  proti zánětům a zmírňují bolesti. Gely nejenže příjemně zvláčňují kůži, ale také se rychle vstřebávají do tkání a aktivní látky se díky tomu  okamžitě dostávají na postižené místo.  Výhodou chladivých gelů je, že nemají žádné vedlejší účinky a nezatěžují náš organismus.
REFIT ICE GEL je k dispozici v pěti variantách. Modrý obsahuje přírodní menthol, zelený eukalyptovou silici, v bílém je tea tree oil, v růžovém kafr a v hnědém výtažek z kostivalu a kaštanu.


Přírodním řešení proti bolestem


Výtažky z bylin a rostlinné silice patří k přírodním prostředkům, které představují při bolestech zad účinnou pomoc. Látky obsažené v chladivém gelu mají výrazné antiseptické účinky a působí proti zánětům. Menthol vyvolává příjemný pocit chladu, který překryje bolestivé vjemy. Eukalyptová silice osvěžuje a prokrvuje postižené místo. Podobně působí i tea tree oil, jeden z nejúčinnějších přírodních prostředků s dezinfekčními a protizánětlivými vlastnostmi. Kafr má chladivé účinky a zároveň podporuje místní krevní oběh. Aktivní látky kaštanu příznivě ovlivňují prokrvení a zabraňují vzniku otoků. Kostival zmírňuje bolesti, napomáhá hojení ran a regeneraci tkání.

Široké využití gelů při bolestech


Gely můžeme používat pravidelně doma, v případě bolestí zad se aplikují na postižené místo v oblasti krční, hrudní a bederní páteře. Příznivě ovlivňují bolestivé svaly a klouby, jejich další indikací mohou být revmatické obtíže. Chladivé gely mohou díky jejich regeneračním a relaxačním vlastnostem využívat i sportovci. Uplatní se rovněž při rehabilitaci, po nadměrné námaze, v případě únavy nohou a svalů. Tyto prostředky nás osvěží i při dlouhodobé jízdě autem a podpoří tak naši koncentraci.
Účinky REFIT ICE GEL oceňuje celá řada uživatelů. Mezi ně patří vrcholoví sportovci, kteří nás reprezentovali na olympijských hrách.

Mgr.Jana Arcimovičová


Zpět
 Copyright © "Edwin Ozimek"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info@ozimek.cz www.icegel.cz       www.premiumaloe.cz     www.opodeldok.cz