REFIT Menu


Co dělat při bolesti zad?


Plánujte si činnost a nepřepínejte se!


Před plánovanou činnosti si promyslete, co všechno budete dělat, jak si práci můžete ulehčit (například při stěhování využijte stěhovací kolečka) a zda nebudete potřebovat někoho, kdo Vám pomůže. Pokud Vás během práce začnou bolet záda, na chvilku přestaňte a odpočiňte si. Přílišné přepínání vašim zádům neprospěje a práce se neurychlí. Po krátkém odpočínku Vám vše půjde lépe a bude Vás to více bavit.

Pravidelně cvičte a procvičujte svaly, bolesti zad předcházejte!

Správné cvičení celkem efektivně ulevuje od bolesti zad. Pravidelný pohyb totiž udržuje svaly v kondici, prokrvuje je a tím předchází bolestem zad. Silné svaly na zádech Vám pomohou snížit zátěž kladenou na záda celkově. Po cvičení nezapomeňte protažené svaly namazat ICE gelem s Eukalyptem, který pomůže se svalovou horečkou.

Udržujte také psychickou kondici

Podle výzkumů až 40% lidí, kteří trpí bolestí zad mohou mít psychické potíže. Relaxujte, poslouchejte relaxační hudbu, využijte síly aromaterapie a dostaňte se do psychické pohody. Doporučujeme Eukalyptus.Správně spěte a záda si odpočinou!


Spánek je základem regenerace. Spěte alespoň 7 hodin denně a dejte svému tělu možnost regenerovat. Regenerace se týká samozřejmě i zad. Důležitý je správný výběr postele, matrace i polštáře. Chcete vedět, jakou matraci vybrat při bolesti zad?


Zhubněte!

Nadváha je příčinou nejen mnoha kardiovaskulárních onemocnění, ale může způsobovat i bolesti pohybového aparátu. Nadměrná hmotnost totiž zatěžuje klouby jak dolních končetin, tak i páteře a má za následek chronické bolesti zad.

Buďte optimisté!


Chronická bolest zad může od základů změnit život pacienta. Pesimismus a špatná nálada ale obtíže jen zhoršují. Existuje totiž propojení mezi myslí a tělem, takže pokud budete myslet pozitivně, bude i bolest o něco menší.

Nenechte se napálit!


Pacient, který trpí opravdu velkými bolestmi zad, je ochoten pro zmírnění bolestí udělat cokoliv. Ale užívání neosvědčených přípravků nebo různých rad léčitelů může někdy nadělat více škody než užitku. Proto se vždy nejprve poraďte
s ošetřujícím lékařem.


Zdroj: Edwin Ozimek s.r.o. A Zdraví 02/2010

Na bolesti pomohou chladivé gelyRozhodně není jedno, jaké masážní prostředky používáme. Kůži nestačí jen promastit, do postiženého místa by se měly dostat látky, které nám pomohou  zbavit se bolesti. Jedinečným řešením jsou přírodní gely REFIT ICE, které byly vyvinuty v  českých laboratořích na základě nejnovějších vědeckých poznatků a díky svým jedinečným účinkům jsou dnes známé  v mnoha zemích po celém světě. Přírodní gely REFIT ICE postižené místo nejprve zchladí. Přitom se zužují cévy a snižuje průtok krve. Po chvíli se teplota stabilizuje a ošetřené místo se začne silně prokrvovat. Tím se výrazně podpoří místní metabolismus a škodlivé látky, které se v bolestivém místě nahromadily, jsou odplaveny v krvi. Vysoce účinné gely takto pomáhají snížit napětí svalů a bolest,  zmírňují otoky, odstraňují únavu, podporují regeneraci postižené oblasti. Jejich působení se začne projevovat již po pouhém promazání kůže.
Menu