REFIT Menu


Jak vybrat matraci nejen při bolesti zad


Jednoduše řečeno: správná matrace, která Vám nemá zapříčinit problémy se zády a bolestí zad, není měkká ani tvrdá. Jak poznáte, která tvrdost je správná? Matraci si vyzkoušejte a alespoň několik minut si na ni lehněte. Ve většině obchodů to dnes nemusí být problém. Můžete využít i možnosti vrácení matrace v určitém čase od zakoupení. Obchodníci ale sází i na to, že si na matraci jednouše zvyknete, i když není správně vybraná. Řiďte se svými pocity.

Matrace se prohýbá, ale páteř je v rovině


Správná matrace by se měla prohýbat jen tam, kde na ni působí tlak. Páteř vždy zůstává v rovině. To nejlépe poznáte tak, že si lehnete na bok proti zrcadlu.


Matrace se musí přizpůsobit Vám, ne Vy jí

Pokud je Vaše matrace proleželá a Vy každý večer hledáte polohu, ve které je možné usnout, je na čase matraci vyměnit. Moderní matrace se totiž přizpůsobí Vám. Obecně ortopedové doporučují matrace tvrdší, v rozpětí 1-5, ty od 3 nahoru.

Matrace s pamětí a ze správného materiálu

Nejmodernější matrace mění tvrdost v závisloti na tlaku a teplotě, která na ně působí. V praxi to znamená zejména to, že vlivem teploty lidského těla matrace měkne a ustupuje tlaku. Dochází k rovnoměrnému rozložení hmotnosti těla a přizpůsobení křivkám těla. Díky paměťovému efektu se pěna vrací do své původní polohy jen pozvolna a neklade zbytečný tlak na tělo. Krevní oběh není narušen, záda jsou prokrvena, záda v ideálním případě nebolí a celková relaxace pokračuje. Hitem posledních let jsou takzvané BIO pěny, které se vyznačují vysokou kvalitou a vysokým podílem přérodních materiálů.

Správná matrace a správný ICE gel

Správnou matraci už tedy máte a záda relaxují, ale zbývá ještě vybrat správný ICE gel před spaním. Ten modrý s vysokým obsahem mentholu je nenahraditelný přes den, ale před spaním zvolte zelený s Eukalyptem, který působí aromaterapeuticky a podpoří i Vaši psychiku.
Bolest zad Menu